0506 170 81 51     0506 170 81 51
usta42.com@gmail.com     Talep Formu
0506 170 81 51     0506 170 81 51 7/24     usta42.com@gmail.com     Servis Talep Formu
Konya Profesyonel Usta hizmeti!

KARAMAN KATLANIR CAM BALKON

22 Aralık 2023     636 Görüntüleme

 

 

KARAMAN KATLANIR CAM BALKON 

 

 Karaman katlanır cam balkon sisteminin özelliklerini Gelin hep birlikte inceleyelim.

 

 Öncelikle kendimizden bahsedelim Biz Usta 42 olarak 2010 yılında Konya'da hizmet vermeye başladık o günden bu tarafa Konya ve Karaman'da hizmet vermeye devam etmekteyiz işlerimizin yarısı Konya'da diğer yarısı da Karaman'da dır.

 

 Karaman ve Konya arasında fiyat farkı bulunmamaktadır. Yapılacak olan işler Konya ve Karaman'da da aynı süre içerisinde yapılmaktadır.  yapılan işlerden daha sonra teknik servis talebi gelir ise 3 gün içerisinde müdahale edilmektedir.

 

 birçok Karamanlı müşterilerimizin bizi tercih etmesinden dolayı memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek isteriz.

 

BU VİDEOYU İZLEMEDEN SAKIN CAM BALKON YAPTIRMAYIN

 

 

 

CAM BALKON NASIL KULLANILIR VİDEOMUZU İZLEYİN ? 

 

 

 

 

 

 

DİLERSENİZ ADET BAŞI +250 TL FARKLA İSPANYOLET KİLİT TERCİH EDEBİLİRSİNİZ

 

 

 

 

Hizmet Bölgelerimiz  ?

 

Karaman ve diğer ilçelerine hizmet vermekteyiz.

 

Katlanır cam sistemleri ve panjur işlerinizin ölçüleri gün içinde alınır. Acil olan işlerinizi 10 gün içerisinde teslim edilmeye çalışıyoruz.

 

KARAMAN GNC BEVELLA KATLANIR CAM BALKON


 

GNC BEVELLA Katlanır Cam Balkon Genel Özellikleri

 

Katlanır cam balkon da 8 milim temperli camlar kullanılır ( her 8 mm temperli cam aynı değildir. ithal camlarda damarlama mevcuttur. Tansiyonu yüksek cam olarak geçer ve temperlendikten sonra patlayabiliyor. Yerli şişe cam veya düzce cam olmalıdır. 

 

 Alüminyum kasa kalınlığı ortalama 3 milimdir ( oldukça kalın ideal bir profildir. mukavemeti yüksektir )

 

 Cam balkon alüminyum kasalarında oluk sistemi bulunmaktadır ( Yağmur suyunu tekrar dışarı atmak için kullanılan bir özelliktir.

 

Kullanılan Tekerler çift rulmanlı metal tekerlerdir ( Çift rulmanlı metal tekerlerin hepsi görünüşte aynıdır fakat içindeki bilyalı rulman kalitesi çok çok önemlidir aksi takdirde kötü tekerleğin ömrü 2-3 yıl sonra camlarınızı iteleme kakalama ile çalıştırır.

 

Yalıtım amaçlı kullanılan silikonize mastik birinci sınıf üründür ( En çok önemlilik arz eden işlerden biride yalıtımdır. Piyasada 0,50 euro ya satılan mastikler de var 1 euro ya satılan ürünlerde. Fakat kalitesiz silikonlar birkaç yağmur suyu ve birkaç kış gördükten sonra akar ve çatlar. Bunun sonucunda balkon hava alır ıslık sesi alır ve su geçirir. Bizim kullandığımız silikonlar dış cephe silikonudur ve tüm olumsuz hava koşullarına 10 yıl dayanıklıdır.

 

1 m2 cam balkon uygulanan alana ortalama 3.5 KĞ alüminyum kullanılır ( alüminyum et kalınlığından daha önemlisi budur. Uygulama yapılacak alana m2 ye kaç kğ alüminyum gidiyor bu önemlidir )

 

Kasalarda kıl fitilli yalıtım vardır ( Kıl fitiller camların arasında kullanılan alüminyum fitillere 2 adet dikey olarak kullanılır. Ayrıca camların hareket ettiği alt ve üst kasalara da ikişer adetten toplam 4 adet yatay olarak uygulanır. Bir diğer uygulama alanı ise camların başlangıç ve bitişlerinde bulunan dikme profillerine uygulanır.)

 

Açılır camlarda isteğe göre ispanyolet kollu sistem kullanılır ( Bu ürün tıpkı pvc pencerelerinizi nasıl açıyor iseniz cam balkonunuzu da aynı şekilde açmanızı sağlar. Yani kollu kilittir. İspanyolet kilit diye geçer ve ultra slider cam balkonlarda kullanılır. Kesinlikle tercih etmenizi öneririz. M2 fiyatına ortalama 10 euro yani 80 TL etki etmektedir)

 

İşçiliğimiz nasıl

 

Biz hem malzememize hemde işçiliğimize güveniyoruz. Yüzlerce referansımız mevcuttur. Hiç bir müşteriyi mağdur etmedik etmeyizde. Amaç para kazanmak olsada gönülleri kazanmak önceliğimizdir.

  

Not: Bazı firmalar ucuz fiyatlara iş yapabilmek için malzeme ve en önemlisi işçilikten çalmaktadır. Katlanır cam balkon malzemelerinin tamamı dolar ve euro ile satılır ve malzemelerden sadece tekerlerden çalarak yani ucuzunu tercih ederek bile metrekaresini 5 euro yani 50 TL ucuza yapmak mümkündür. Fakat bu ürünler size 6 Ay 1 yıl anca gider ve başınızı ağrıtır.)

 

KATLANIR CAM BALKON NEDİR ?

Katlanır cam balkon genellikle evlerimizin kullanım alanları kısıtlı olduğu için balkonları da bir oda gibi kullanmak amacıyla yaptırılıyor. İnsanlar evlerinde bulunan öte beriyi ( ütü masası, elektrik süpürgesi, çamaşırlık, kışlık yemekler, turşular vb) gibi eşya ve yiyeceklerini koymak için tercih eder oldu. 

Cam balkon pvc ürünlerine göre daha ekonomiktir. Ayrıca pvc ürünleri estetik değildir. Cam balkon silinmesi kolay olduğundan da tercih edilir.

Cam balkonlar temperli camlardan oluşur. Başlıca kullanılan malzemeler cam + alüminyum  ve rulmanlı tekerlerdir. Katlanır cam balkon da en önemli husus alüminyum profiller  rulmanlı teker ve kullanılan aksesuarlardır. Eğer 50-60 TL ucuza iş yaptırırsanız bu ürün size birkaç yıl gider ve sonunda camlarınız açılmaz olur .

Bazı müşterilerimiz bundan 3-5 yıl önce balkonunun birini başka bir firmaya yaptırmış. Diğer balkonu cam balkon yaptırmak için bizi arıyor ve ölçüye gidiyoruz. Müşteri bize diğer balkonun da tamir edilmesi gerektiğini söylüyor. Bunu ne zaman kime yaptırdınız diye sorduğumuzda ise 3-5 yıl önce falanca firmaya yaptırdık ama o günden beri kullanamadık diyor. Yani çoğu evin balkonunda cam balkon var ama hiç doğru düzgün açıp kapamamış müşteriler o kadar çok ki. 

 

Maksat evinizin balkonunu camla kapatmak değil katlanır cam balkon yaptırmak olmalıdır. Adı üstünde katlanır cam balkon. İstediğiniz zaman katlayıp açabilmek önemlidir. Kötü ürün tercih ederseniz o balkonu katlayarak açmak  size o kadar zahmetli gelirki.

 

ÖLÇÜYÜ NASIL ALIYORSUNUZ ?

24 saat içerisinde ölçüleriniz alınır. İşe başlamadan önce %50 peşinat alınır. 10 gün içerisinde teslim edilir.


 

YAPTIĞINIZ İŞLERİN GARANTİSİ VAR MI ?

Yapılan tüm işlerin garanti süresi 2 yıldır. 

SERVİS SÜRESİ NE KADAR ?

Bizi tamir için aradığınızda ortalama 5 gün  içerisinde probleminiz giderilir. Unutmayın dünyanın dev markaları dahi 15 gün süre verirken biz sadece 5 gün süre vermekteyiz.

SİZCE HANGİ SİSTEMİ TERCİH ETMELİYİM ?

Katlanır cam balkon 8 mm temperli camdan yapılır. Isıcamlı cam balkon ise çift camlı yani ısıcamlı temperli camlardan yapılır. Ekonomik durumunuz müsait ise kesinlikle ısıcamlı cam balkonu tercih ediniz.

--- Eğer ekonomik durumunuz müsait ise kesinlikle ısıcamlı cam balkonu tercih ediniz.

--- Eğer oturduğunuz evde uzun zamanlar otormayı düşünüyor iseniz ısıcamlı cam balkon tercih edilmeli

---- Kentsel dönüşüm gibi 3-5 yıl içerisinde yıkılması muhtemel binalarınıza katlanır cam balkon vs hiç birini yaptırmayın paranıza yazık

---Bazı evlerin ısı ile ilgili bir problemi yok bu durumda klasik cam balkonu tercih ediniz.

--- Cafe ve işyerleri restoranlar için ısıcamlı sistem tercih edilmeli

 

ESNAF DİLİYLE DEĞİL HALK DİLİYLE ANLAT BE KARDEŞİM  ?

Şöyle örnek vereyim; iki adet araba var. Her ikisi de 1600 cc motora sahip. birinin markası dacia diğerinin markası mercedes. Dacia da turbo yok ve sadece 70 beygir ama mercedes markalı araçta turbo var ve ilave olarak 110 beygir olsun. Şimdi sadece motor hacmine bakarsanız her ikiside aynı özelliktedir. Ama mercedes de kullanılan şase, boya, koltuk döşeme ve ek özellikler olsun en az 25 yıl boyunca sorunsuz kullanımı var iken dacia markalı otomobili siz düşünün.

Kardeşim bugün arabamızı yıkarken dahi kimi firma 40 TL ye kimisi 70 TL ye yıkıyor. Ama aradaki farkı yıkanınca görüyoruz. Çoğu oto yıkama firması deterjan ile araba yıkıyor  ve camları içten dahi silmiyor

Milletimiz ucuz ve markalı ürün alma peşinde bu imkansız gibi birşey. Size sadece görünürde aynı olan ürünü marka gibi satıyorlar. Sizde kendinizi tatmin ediyorsunuz. 400- 500 bin TL ye ev alıyoruz ama hanginiz bu evde kullanılan malzemelerin markasına bakıyorsunuz. Aslında çok önemli şeyleri es geçiyorsunuz.

 

200- 300 TL tasarruf ettiğinizi sanıyorsunuz ama cam balkon öyle bir ürün ki sürekli hareket halinde olan mekanik bir malzeme. Laminat parkelerde dahi ucuz ürünler en ufak bi su görünce hemen kavrar ve ses çıkartır. Hele ki cam balkon gibi bir üründe sürekli açıp kapatıyoruz tekerleri 2.sınıf olduğunu düşünün en fazla 2 yıl gider sonra başınız ağrımaya başlar ama iş işten geçmiştir. 

Rekabet edebilmek için ucuz ürün satmaya gerek yok. Akıllı ve bilinçli müşteri daha önceden kafası çok arımış tecrübe kazanmış müşteridir. Sizlere tavsiyem kendinizi avutmayın.

 

CAM BALKON NEDEN YAPTIRILIR

 

Haşerelerden korunmak için, Doğalgaz kombisini balkona yerleştirmek için, Evde nadiren kullanılan eşyaları balkona yerleştirmek için, Soğuk havadan korunmak için, Çocukların güvenliği için, Toz ve gürültü kirliliğinden kurtulmak için cam balkonlar tercih edilir.

 

 

 

KOMBİYİ BALKONA TAKTIRIRSAM KOMBİYE ZARAR OLUR MU  ?

 

Kombiye hiç bir zararı olmaz. Şu anda bir çok müşteri kombisini balkona taktırıyor. GAZNET doğalgazınızı açması için cam balkon yada kombinin etrafının kapalı olmasını istiyor. Cam balkon sayesinde doğalgaz kombisine hiçbir zarar gelmez

 

 

 

ÇOCUKLARIN BALKONDAN SARKMASINI ENGELLEYİN

 

Çocuklarınız balkona çıkmasın diye dört gözle onları izliyorsunuz. Cam balkon ile buna gerek kalmaz. Pimli kilit sayesinde cam balkonu açamaz. Sarkmaların önüne cam balkon ile geçebilirsiniz.

 

 

 

DERİN DONDURUCUNUZU BALKONUNUZA KOYABİLİRSİNİZ

 

Derin dondurucu gibi büyük yer kaplayan ürünlerinizi hatta buzdolabı gibi ürünleri de balkonunuza yerleştirebilirsiniz

 

 

 

KIŞLIK PATATES SOĞAN GİBİ ÜRÜNLERİ BALKONUNUZDA MUHAFAZA EDEBİLİRSİNİZ

 

Patates soğan gibi ürünleri balkonunuzda muhafaza edebilirsiniz. Hiç bir sorun olmaz ve ürünler çürümez

 

 

 

TOZ VE SESLERDEN KORUNUN

 

Binanızın önünde inşaat varsa yada önünden cadde gibi araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde aşırı toz kalkar. Cam balkon sayesinde bu tozlardan korunursunuz. Ayrıca arabaların teker sesleri çocuk sesi gibi rahatsız edici seslerden de korunursunuz

 

 

 

KUŞ YUVALARI VE HAŞERELERDEN KORUNUN

 

Özellikle son katlarda haşere çok olur. Çatıdan gelen kötü misafirleri ve kuş yuvalarını cam balkon ile aşabilirsiniz.
 

 

 

BALKONUM ÇOK GÜNEŞ ALIYOR HANGİSİNİ TAVSİYE EDERSİNİZ ? 

 

KESİNLİKLE ISI CAMLI CAM BALKON TERCİH EDİNİZ. ÇÜNKÜ ÇİFT CAMLARIN ÖZELLİĞİ DIŞARIDAKİ ISIYI İÇERİ İÇERİDEKİ ISIYI DIŞARI VERMEZ. GÜNEŞ IŞINLARINI KIRMAK İÇİN İSE BALKONUNUZA PERDE ÇEKMELİSİNİZ YADA JALUZİ PERDELİ CAM BALKON VE PLİSE PERDELİ ISICAMLI CAM BALKON TERCİH ETMELİSİNİZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 BİLGİLENDİRME

 

 

Konyanın En İyi Cam Balkon Ustası. Sonradan Değil Çıraklıktan Ustayız

Konya Cam Balkon https://konyacambalkoncu.net/

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER