0507 636 23 26     0507 636 23 26
usta42.com@gmail.com     Talep Formu
0507 636 23 26     0507 636 23 26 7/24     usta42.com@gmail.com     Servis Talep Formu
Konya Profesyonel Usta hizmeti!

KONYA OTOMATİK GİYOTİN CAM BALKON

17 Mayıs 2022     5686 Görüntüleme

 

 

 

 

 

Giyotin cam Küpeşte otomatik ve manuel olarak benzersiz dikey çalışma özelliğine sahip cam panelleridir. Giyotin cam sistemleri, geçiş yoğunluğu olan yerlerde kapı girişleri, mekan içerisinde pencere veya cam balkonlarda korkuluk olarak kullanılır. Giyotin cam küpeşte kullanım amacına uygun olarak modere edilmektedir. Kullanılan cam özelliği ve profil seçenekleri özellikle ısı yalıtım beklentilerini üst düzeyde karşılar. Giyotin cam küpeşte taşıyıcı malzemeleri üst düzey güvenlikli ve emniyetlidir. Tüm giyotin cam küpeşte’ler özel tasarım İtalyan triger kayış veya çelik mil silindirler kullanılmaktadır. Tüp motor sistemleri 3 farklı markada kullanılabilmektedir.

 

 

GİYOTİN CAM ( HAREKETLİ KÜPEŞTE) TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • UZAKTAN KUMANDA YADA BUTON İLE AÇIP KAPATILABİLİR
 • 8 MM TEMPERLİ CAM YADA 4+10+4 MM LAMİNE TEMPERLİ CAM UYGULANABİLİR
 • İÇİ ÇELİK TEL DOKULU ÖZEL KAYIŞLAR İLE MEKANİZMA HAREKETİ SAĞLANIR.
 • TEK SİSTEMDE GENİŞLİK MAX. 400 CM YÜKSEKLİK MAX 300-350 CM UYGULANABİLİR
 • ALT PARÇA SABİT OLMAK KAYDIYLA 2+1 VEYA 1+1 BÖLÜMLENDİRME YAPILABİLİR.
 • CAMLAR ÖZEL ALÜMİNYUM ÇERÇEVE İÇERİSİNDE AŞAĞIDAN YUKARIYA DOĞRU AÇILIP KAPANABİLİR.
 • SİSTEM ARZU EDİLİRSE KISMİ OLARAK AÇILIP KAPATILABİLİNİR.
 • SİSTEM AÇILDIĞINDA ALT KISIMDA TOPLANIR,AYNI ZAMANDA KORKULUK GÖREVİ GÖRÜR.
 • ALÜMİNYUM PROFİLLERİ TÜM RENKLERDE ELEKTROSTATİK TOZ FIRIN BOYALIDIR.
 • KIŞ BAHÇESİ OLARAK KULLANIMA UYGUNDUR.
 • KIL FİTİLLER İLE HAVA İZOLASYONU SAĞLANIR.
 • GÖRÜŞ AÇISINI ENGELLEMEZ.
 • OPSİYONEL OLARAK RÜZGAR VE HAREKET SENSÖRÜ TAKILABİLİR.
 • OPSİYONEL OLARAK FÜME ,YEŞİL ,MAVİ ,SİYAH CAM UYGULANABİLİR.

 

GİYOTİN CAM SİSTEMİ NEDİR ?


Kış bahçeleri, verandalar,  villalar restaurantlar derken  artık Giyotin cam sistemleri konutlara da uygulanmaya başlanmıştır.  çok kullanışlı bir sistem olduğundan dolayı Ayrıca modern bir yapıya sahip olduğundan dolayı tercih edilmektedir.


 bevella  Giyotin cam sistemleri  otomatik ve manuel olmak üzere iki çeşidi vardır.  günümüzde manuel Giyotin sistemleri pek tercih edilmemektedir.  Biz de müşterilerimize manuel Giyotin yapmaktansa hiç yapmamayı tercih ediyoruz çünkü sistem gerçekten kullanışlı değil diyebiliriz.


 o zaman manueli  bir tarafa bıraktıktan sonra  otomatik Giyotin cam sistemini inceleyelim.  Giyotin cam sistemleri 10 milim temperli cam ya da ısıcamlı temperli Camlardan oluşmaktadır.  ısıcamlı temperli cam  en çok tercih edilendir. 


Giyotin cam sistemi 3 bölmeden oluşur.  Bu bölümler yukarıdan aşağı doğru hizalanmakdadır.  4 bölmeli Giyotin cam sistemi Şu an için mevcut değildir.  sistem yukarıdan aşağıya dikey olarak çalışmaktadır.  giyotinin içerisine yerleştirilen motor sayesinde kumanda ile kontrol edilebilmektedir.  Dilerseniz akıllı telefon Ya da tablet ile de akıllı ev sistemleri uygun Entegre modül eklenebilmektedir.  wi-fi ile kontrol etmek mümkündür.  bunun için ek modül satın alınması gerekmektedir.


 Giyotin cam sistemi silinmesi kolay bakım istemeyen Motor ömrü en az 5 yıl olan modern bir üründür. Tek bir kumanda ile aynı anda 6 farklı Giyotin kontrol edilebilir.  sistem kesinlikle su ya da kar almamaktadır olağanüstü Yağmur ve kar yağışların da bu durum değişebilmektedir. 


Bevella Giyotin cam sistemlerinde  somfy motor tercih edilir.  akıllı ev sistemine uygun akıllı telefon ve tabletlerinizden kontrol edebilirsiniz.


Bevella Giyotin cam sistemlerinin en alt kısmında kalan tabakayı rahatlıkla silebilirsiniz Çünkü bu tabaka açılır sistem olduğundan dolayı iç tarafa doğru açarak sistemi komple silebilirsiniz.  


GİYOTİN CAM BALKON SİLİNEBİLİR Mİ ?


Evet BeVella Giyotin cam sistemleri silinebilir. Sistemde kullanılan tabaka bölmeler her biri bağımsız olarak iç tarafa doğru açılabilmektedir Bu da sizlere kolaylıkla silme özelliği getirmektedir. 


YÜKSEK KATLARA GİYOTİN CAM BALKON UYGULANIR MI ?


Bevella Giyotin cam sistemleri yüksek mukavemetli  profilleri sayesinde yüksek katlara da rahatlıkla uyguladığımız bir sistemdir.  yüksek katlarda rüzgarın yoğun olmasından dolayı kullanılacak alüminyum profillerin kalın olması önemlidir.  özellikle uygulanan alanda ıslık sesleri Rüzgar uğultusu olmaması gerekiyor Bunun içinde yalıtımının mükemmel olması gerekmektedir.


Bevella Giyotin cam sistemlerinde kullanılan alüminyum profiller 4.5 mm kalınlığındadır.  sistemde kullanılan zincir sistemi sayesinde Giyotin cam tabakaları açılıp kapanırken ses yapmaz.  yüksek katlarda uygulanacak Giyotin cam sistemlerinde Isıcam tercih edilmesi önemlidir.  Isıcam sayesinde ses izalasyonu da tamamlanmış olur.


OTOMATİK GİYOTİN CAM İLE MANUEL GİYOTİN CAM ARASINDA Kİ FARKLAR NELERDİR ?


Otomatik Giyotin cam sistemi sisteme Entegre Motor ile kumanda vasıtasıyla açılıp kapana bilmektedir Ayrıca akıllı telefon ve tabletlerin izle de Giyotin camlarınızı açıp kapatabilirsiniz.  manuel sistem giyotinler de ise sistem el ile kontrol edilmektedir.  günümüzde manuel Giyotin sistemleri artık tercih edilmemektedir. 


GİYOTİN CAM BALKON SİSTEMLERİNDE HANGİ TÜR CAMLAR KULLANILMAKTADIR 


Giyotin cam sistemlerinde 10 milim temperli cam yada 5+14 + 5 mm  ısıcamlı temperli camlar kullanılmaktadır.  genellikle Isıcam tercih edilmektedir.  Giyotin cam uygulananacak bölge  soğuk kış aylarından etkilenen bir bölge ise kesinlikle Isıcam Sinerji yahut Isıcam Konfor serisi tercih edilmelidir. Unutmayın klasik Isıcam lar ki camın birleşimden oluşurken Sinerji ve Konfor serisi camlar şişecamın tescilli Isıcam markasıdır ve gerçekten de yalıtım konusunda üstündür. GİYOTİN CAM BALKON SİSTEMLERİNDE KULLANILAN MOTOR MARKALARI VE TİPLERİ NELERDİR ?


Giyotin cam sistemlerinde kullanılan motorlar çok önemli bir parçadır. Kullanılacak motor sistemin rahat ve sessiz çalışmasına etki etmektedir. Avrupa malı motorlar tercih edildiği gibi uzak doğu ürünleri de tercih edilebilmektedir. Giyotin markaları ucuz ürün politikası güttüğü zaman sistemlerinde tercih edeceği motor uzak doğu markaları olacaktır.


Bevella giyotin cam sistemlerinin tercih ettiği motor markası Somf markası olup; mosel, becker markaları da kullanılabilmektedir. Uzak doğu motorlarının ömrünün max 3 yıl olması ve sistemde meydana gelen zincir kopma sorunlarından dolayı tercih etmemektedir.


ISICAM NEDİR ? ISICAM ÇEŞİTLERİ NELERDİR ?


Bir çok ısıcam çeşidi bulunmaktadır. Unutmayın çift camların hepsi ısıcam demek değildir. Konfor seri ve sinerji seri ısıcamlar bu işin profosyenel tarafıdır. Isı camlar genellikle 4 milim 2 camın birleşmesinden oluşur. Her iki camın arasına kuru hava boşluğu yani çıta eklenir Böylelikle içerideki hava ile dışarıdaki hava birbirine temas etmez.


Isıcamlı katlanır cam balkon sistemlerini tercih ederken bizim size tavsiyemiz Isıcam Sinerji veya Isıcam Konfor özellikte olması gerekir Aksi durumda klasik ısıcamlı sistemler güneş ışığına karşı bir özelliği yoktur Ayrıca dışarıdaki havayı Sinerji cam kadar muhafaza etmez.  bevella ısıcamlı cam sistemleri şişe camın orijinal camlarını kullanmaktadır


ISICAM SİNERJİ CAM ÖZELLİKLERİ 


Isıcam Sistemleri S Serisi, yüksek nitelikli ısı kontrol kaplamalı Şişecam Low-E Cam’lar ile üretilir. Maksimum ısı yalıtımı sağlayarak yakıt masraflarınızı düşürür.

Avantajlar

 • Sıradan çift camlara kıyasla ısı kayıplarını % 50 azaltır ve yakıt masraflarını düşürür.

 • Güneş ısısından maksimum seviyede yararlanmanızı sağlarken ışık geçirgenliğinden ödün vermez.

 • Pencere önlerinin kışın soğuk olmasını önler ve buğulanmayı sıradan çift camlara kıyasla geciktirir.

 • Sıradan çift camlara kıyasla Isıcam S için yapacağınız harcama, kışın yakıttan sağlayacağınız tasarruf ile size 1-2 yılda geri döner.

ISICAM KONFOR SERİ CAM ÖZELLİKLERİ 

Isıcam Sistemleri K Serisi, yüksek nitelikli ısı ve güneş kontrol kaplamalı Şişecam Solar Low-E Cam’lar ile üretilir. Maksimum ısı yalıtımı ve güneş kontrolü sağlayarak kışın yakıt, yazın klima masraflarınızı düşürür.

Avantajlar

 • Sıradan çift camlara kıyasla ısı kayıplarını % 50 azaltarak kışın yakıt masraflarını, güneş ısısının içeriye girişini % 40 azaltarak da yazın klima masraflarını düşürür ve enerji tasarrufu sağlar.

 • Isı ve güneş kontrolü sağlarken, şeffaflık ve doğal gün ışığından ödün vermez.

 • Pencere önlerinin kışın soğuk, yazın da sıcak olmasını önler ve buğulanmayı sıradan çift camlara kıyasla geciktirir.

 • Sıradan çift camlara kıyasla Isıcam K için yapacağınız harcama, yakıt ve klima masraflarından sağlayacağınız tasarruf ile 1-2 yılda geri döner.

 

GİYOTİN CAM BALKON  SİSTEMLERİ 2022 FİYAT LİSTESİ

 

BEVELLA GİYOTİN CAM BALKON 8 MM TEMPERLİ CAM + SOMFY MOTOR = 3100 TL

 

BEVELLA GİYOTİN CAM BALKON 10 MM TEMPERLİ CAM + SOMFY MOTOR= 3250 TL

 

BEVELLA GİYOTİN CAM BALKON 5+14+5 MM ISI CAM + SOMFY MOTOR = 3500 TL

 

BEVELLA GİYOTİN CAM BALKON 5+14+5 MM KONFOR SERİ ISI CAM + SOMFY MOTOR = 4000 TL

 

Fiyatlarımız 2022 ocak ayını yansıtmaktadır olası fiyat değişikleri hakkında bu sayfa geç güncellenebilir Lütfen kusura bakmayınız. Giyotin cam sistemlerinde kullanılan marka bevella markasıdır. 

 

GİYOTİN CAM BALKON MU HAREKETLİ KÜPEŞTE Mİ ? TELAFFUZ FARKLARI

 

Aslına bakarsanız Giyotin demek kesici bir alet demektir. 

 

( Giyotin, idam mahkûmunun başını kesmek amacıyla geliştirilmiş bir çeşit idam aracı. Giyotin ilk kez 1792 yılında Jacques Nicholas Pelletier adlı bir hırsızı idam etmek için kullanılmıştır. )

 

Sanayi sektöründe Giyotin kelimesi birçok farklı alanda kullanılabiliyor Giyotin makas vardır ya da matbaacıların kullandığı giyotinler vardır ama sonuç olarak bu Giyotinlerin hepsi kesme aleti olarak kullanılmaktadır.

 

Peki Nasıl oldu da cam sektörüne de Giyotin kelimesi girdi ve yıllardır kullanılıyor.  Üstelik insanların soğuktan korunmak için kış bahçelerine ya da balkonlarına tercih ettikleri Hareketli bir sisteme de adını vermiş.  işin aslı Giyotin cam sistemini bulan ilk kişi herhalde buna verecek bir isim bulamamış  ve dam mahkumları için kullanılan bir aletin İsmini vermiş.

 

 Fransa'da 1792 yılında icat edilen alet idam mahkumlarının kafasını uçurmak için kullanılan bir tür makine idi ismi ise Giyotin.  Giyotin üst kısmında Keskin ve ağır bir bıçak bulunur idam edilecek mahkum sehpaya yatırılır Ayrıca bıçak bir ip ile yukarı doğru asılır çekilir aniden bırakılır ve idam mahkumunun kellesi Uçar evet çok garip böyle bir ismi nasıl olurda Sanayi sektöründe kullanılır hale gelir ama maalesef gelmiş Aslında giyotinin gerçek ismi hareketli küpeşte dir.  yani Hareketli korkuluk sistemi gibi düşünün.  

 

GİYOTİN CAM BALKON NASIL TEMİZLENİR

 

Giyotin cam balkon dikey olarak üç bölümden oluşur.  yani dikey olarak 3 panel vardır bunlardan  en alt kısımda olan panel aşağı ve yukarı hareket etmez sabittir fakat makaslı kilit sistemi vardır. Gizli kol sayesinde en altta bulunan paneli içeri doğru açabilirsiniz ve camın dış tarafını rahatlıkla silebilirsiniz.Orta kısımda yer alan paneli de içeri doğru gizli kol sayesinde açıp dış tarafını silebilirsiniz.  en üstte yer alan campanelli ne ise bütün panelleri aşağıya indirdikten sonra dış tarafını silebilirsiniz yani en üstte yer alan campanelli içeri doğru açılmaz zaten diğer camlar onun iç tarafına doğru girdiği için rahatlıkla silebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 BİLGİLENDİRME

 

 

USTA42 Evinizi Yenileriz. Panjur, Cam, Alüminyum, Duşakabin, Sineklik... Aklınızda Ne Varsa Usta42 Burada

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER