0506 170 81 51     0506 170 81 51
usta42.com@gmail.com     Talep Formu
0506 170 81 51     0506 170 81 51 7/24     usta42.com@gmail.com     Servis Talep Formu
Konya Profesyonel Usta hizmeti!

KONYA BEVELLA ISI CAMLI CAM BALKON

22 Aralık 2023     6725 Görüntüleme

 

 

 

 

AŞAĞIDAKİ VİDEOMUZU KESİNLİKLE İZLEYİN CAM BALKON İLE İLGİLİ HERŞEYİ ANLATTIK

 

KATLANIR CAM BALKONUNUZ NEDEN SU ALIYOR ? BU İŞLERDE  UCUZA KAÇINILMAZ

 

USTA 42 ISICAMLI CAM BALKON MONTAJI BİTMİŞ HALİ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hizmet Bölgelerimiz  ?

 

Selçuklu, Meram, Karatay Konya'nın Tüm merkez ilçelerine ve diğer ilçelerine hizmet vermekteyiz.

 

Katlanır cam sistemleri ve panjur işlerinizin ölçüleri gün içinde alınır. Acil olan işlerinizi 10 gün içerisinde teslim etmeye çalışıyoruz.

 

GNC BEVELLA Katlanır Isı Camlı Cam Balkon Genel Özellikleri

 

Isı Camlı Katlanır cam balkon sisteminde kullanılan alüminyum m2' ye ortalama 5 kğ civarındadır. Bevella ısıcamlı cam balkon sistemi gerçek ısı performansı ve ses izalasyonu için tok malzeme tercih eder. Alüminyum ne kadar kalın olursa ve ağır basarsa sistem o derece ses ve ısı yalıtımı sağlar.

 

Cam kanatlarında kıl fitil kullannıyoruz. Gerçek bir yalıtım için contalı sistem kullanmaktayız. Kullanılan conta 50 mm kalınlığında kaucuk malzemeden imal edilir. Conta işi ısıcamlı cam balkonun püf noktalarından biridir. Lütfen malzememizin gerçekten nasıl işlevsel ve dayanıklı malzemelerden oluştuğunu görmek için iş yerimizi ziyaret ediniz. Aşağıda görselde yer alan fitil 50 mm kaucuk fitildir bu fitil ikş cam arasında muhteşem yalıtım sağlamaktadır.

 

 

bevella ısıcamlı cam balkon tekniközellikleri

bevella ısıcamlı cam balkon tekniközellikleri

bevella ısıcamlı cam balkon tekniközellikleri

bevella ısıcamlı cam balkon tekniközellikleri

bevella ısıcamlı cam balkon tekniközellikleri

 

 Cam balkon alüminyum kasalarında oluk sistemi bulunmaktadır ( Yağmur suyunu tekrar dışarı atmak için kullanılan bir özelliktir.

 

Kullanılan Tekerler çift rulmanlı metal tekerlerdir ( Çift rulmanlı metal tekerlerin hepsi görünüşte aynıdır fakat içindeki bilyalı rulman kalitesi çok çok önemlidir aksi takdirde kötü tekerleğin ömrü 2-3 yıl sonra camlarınızı iteleme kakalama ile çalıştırır.

 

Yalıtım amaçlı kullanılan silikonize mastik birinci sınıf üründür ( En çok önemlilik arz eden işlerden biride yalıtımdır. Piyasada 0,50 euro ya satılan mastikler de var 1 euro ya satılan ürünlerde. Fakat kalitesiz silikonlar birkaç yağmur suyu ve birkaç kış gördükten sonra akar ve çatlar. Bunun sonucunda balkon hava alır ıslık sesi alır ve su geçirir. Bizim kullandığımız silikonlar dış cephe silikonudur ve tüm olumsuz hava koşullarına 10 yıl dayanıklıdır.

 

1 m2 cam balkon uygulanan alana ortalama 5 KĞ alüminyum kullanılır ( alüminyum et kalınlığından daha önemlisi budur. Uygulama yapılacak alana m2 ye kaç kğ alüminyum gidiyor bu önemlidir )

 

Kasalarda kıl fitilli yalıtım vardır ( Kıl fitiller camların arasında kullanılan alüminyum fitillere 2 adet dikey olarak kullanılır. Ayrıca camların hareket ettiği alt ve üst kasalara da ikişer adetten toplam 4 adet yatay olarak uygulanır. Bir diğer uygulama alanı ise camların başlangıç ve bitişlerinde bulunan dikme profillerine uygulanır.)

 

Açılır camlarda kollu ispanyolet sistem kullanılır tıpkı pencere kolu gibi

 

 

DİKKAT    

Isı camlı katlanır cam balkon yapılan alanda kış aylarında rahatça oturabilmek mümkündür fakat balkonunuzda alttan ısınma yada

petek bulunması gerekir tıpkı odalarınızda olduğu gibi balkonunuzda da oturabilirsiniz. Tabi bunu her ısıcamlı cam balkon ile yaşamak

mümkün değildir önemli olan yalıtımlı bir sistem tercih edilmesi gerekir.

 

 

İşçiliğimiz nasıl

 

Biz hem malzememize hemde işçiliğimize güveniyoruz. Yüzlerce referansımız mevcuttur. Hiç bir müşteriyi mağdur etmedik etmeyizde. Amaç para kazanmak olsada gönülleri kazanmak önceliğimizdir.

  

Not: Bazı firmalar ucuz fiyatlara iş yapabilmek için malzeme ve en önemlisi işçilikten çalmaktadır. Isı camlı Katlanır cam balkon malzemelerinin tamamı dolar ve euro ile satılır ve malzemelerden sadece tekerlerden çalarak yani ucuzunu tercih ederek bile metrekaresini 10 euro yani 150 TL ucuza yapmak mümkündür. Fakat bu ürünler size 6 Ay 1 yıl anca gider ve başınızı ağrıtır.)

 

 

 

ÖLÇÜYÜ NASIL ALIYORSUNUZ ?

24 saat içerisinde ölçüleriniz alınır. İşe başlamadan önce %50 peşinat alınır. 10 gün içerisinde teslim edilir.


 

YAPTIĞINIZ İŞLERİN GARANTİSİ VAR MI ?

Yapılan tüm işlerin garanti süresi 2 yıldır. 

SERVİS SÜRESİ NE KADAR ?

Bizi tamir için aradığınızda ortalama 5 gün  içerisinde probleminiz giderilir. Unutmayın dünyanın dev markaları dahi 15 gün süre verirken biz sadece 5 gün süre vermekteyiz.

SİZCE HANGİ SİSTEMİ TERCİH ETMELİYİM ?

Katlanır cam balkon 8 mm temperli camdan yapılır. Isıcamlı cam balkon ise çift camlı yani ısıcamlı temperli camlardan yapılır. Ekonomik durumunuz müsait ise kesinlikle ısıcamlı cam balkonu tercih ediniz.

--- Eğer ekonomik durumunuz müsait ise kesinlikle ısıcamlı cam balkonu tercih ediniz.

--- Eğer oturduğunuz evde uzun zamanlar otormayı düşünüyor iseniz ısıcamlı cam balkon tercih edilmeli

---- Kentsel dönüşüm gibi 3-5 yıl içerisinde yıkılması muhtemel binalarınıza katlanır cam balkon vs hiç birini yaptırmayın paranıza yazık

---Bazı evlerin ısı ile ilgili bir problemi yok bu durumda klasik cam balkonu tercih ediniz.

--- Cafe ve işyerleri restoranlar için ısıcamlı sistem tercih edilmeli

 

ESNAF DİLİYLE DEĞİL HALK DİLİYLE ANLAT BE KARDEŞİM  ?

Şöyle örnek vereyim; iki adet araba var. Her ikisi de 1600 cc motora sahip. birinin markası dacia diğerinin markası mercedes. Dacia da turbo yok ve sadece 70 beygir ama mercedes markalı araçta turbo var ve ilave olarak 110 beygir olsun. Şimdi sadece motor hacmine bakarsanız her ikiside aynı özelliktedir. Ama mercedes de kullanılan şase, boya, koltuk döşeme ve ek özellikler olsun en az 25 yıl boyunca sorunsuz kullanımı var iken dacia markalı otomobili siz düşünün.

Kardeşim bugün arabamızı yıkarken dahi kimi firma 40 TL ye kimisi 70 TL ye yıkıyor. Ama aradaki farkı yıkanınca görüyoruz. Çoğu oto yıkama firması deterjan ile araba yıkıyor  ve camları içten dahi silmiyor

Milletimiz ucuz ve markalı ürün alma peşinde bu imkansız gibi birşey. Size sadece görünürde aynı olan ürünü marka gibi satıyorlar. Sizde kendinizi tatmin ediyorsunuz. 400- 500 bin TL ye ev alıyoruz ama hanginiz bu evde kullanılan malzemelerin markasına bakıyorsunuz. Aslında çok önemli şeyleri es geçiyorsunuz.

 

200- 300 TL tasarruf ettiğinizi sanıyorsunuz ama cam balkon öyle bir ürün ki sürekli hareket halinde olan mekanik bir malzeme. Laminat parkelerde dahi ucuz ürünler en ufak bi su görünce hemen kavrar ve ses çıkartır. Hele ki cam balkon gibi bir üründe sürekli açıp kapatıyoruz tekerleri 2.sınıf olduğunu düşünün en fazla 2 yıl gider sonra başınız ağrımaya başlar ama iş işten geçmiştir. 

Rekabet edebilmek için ucuz ürün satmaya gerek yok. Akıllı ve bilinçli müşteri daha önceden kafası çok arımış tecrübe kazanmış müşteridir. Sizlere tavsiyem kendinizi avutmayın.

 

CAM BALKON NEDEN YAPTIRILIR

 

Haşerelerden korunmak için, Doğalgaz kombisini balkona yerleştirmek için, Evde nadiren kullanılan eşyaları balkona yerleştirmek için, Soğuk havadan korunmak için, Çocukların güvenliği için, Toz ve gürültü kirliliğinden kurtulmak için cam balkonlar tercih edilir.

 

 

 

KOMBİYİ BALKONA TAKTIRIRSAM KOMBİYE ZARAR OLUR MU  ?

 

Kombiye hiç bir zararı olmaz. Şu anda bir çok müşteri kombisini balkona taktırıyor. GAZNET doğalgazınızı açması için cam balkon yada kombinin etrafının kapalı olmasını istiyor. Cam balkon sayesinde doğalgaz kombisine hiçbir zarar gelmez

 

 

 

ÇOCUKLARIN BALKONDAN SARKMASINI ENGELLEYİN

 

Çocuklarınız balkona çıkmasın diye dört gözle onları izliyorsunuz. Cam balkon ile buna gerek kalmaz. Pimli kilit sayesinde cam balkonu açamaz. Sarkmaların önüne cam balkon ile geçebilirsiniz.

 

 

 

DERİN DONDURUCUNUZU BALKONUNUZA KOYABİLİRSİNİZ

 

Derin dondurucu gibi büyük yer kaplayan ürünlerinizi hatta buzdolabı gibi ürünleri de balkonunuza yerleştirebilirsiniz

 

 

 

KIŞLIK PATATES SOĞAN GİBİ ÜRÜNLERİ BALKONUNUZDA MUHAFAZA EDEBİLİRSİNİZ

 

Patates soğan gibi ürünleri balkonunuzda muhafaza edebilirsiniz. Hiç bir sorun olmaz ve ürünler çürümez

 

 

 

TOZ VE SESLERDEN KORUNUN

 

Binanızın önünde inşaat varsa yada önünden cadde gibi araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde aşırı toz kalkar. Cam balkon sayesinde bu tozlardan korunursunuz. Ayrıca arabaların teker sesleri çocuk sesi gibi rahatsız edici seslerden de korunursunuz

 

 

 

KUŞ YUVALARI VE HAŞERELERDEN KORUNUN

 

Özellikle son katlarda haşere çok olur. Çatıdan gelen kötü misafirleri ve kuş yuvalarını cam balkon ile aşabilirsiniz.
 

 

 

BALKONUM ÇOK GÜNEŞ ALIYOR HANGİSİNİ TAVSİYE EDERSİNİZ ? 

 

KESİNLİKLE ISI CAMLI CAM BALKON TERCİH EDİNİZ. ÇÜNKÜ ÇİFT CAMLARIN ÖZELLİĞİ DIŞARIDAKİ ISIYI İÇERİ İÇERİDEKİ ISIYI DIŞARI VERMEZ. GÜNEŞ IŞINLARINI KIRMAK İÇİN İSE BALKONUNUZA PERDE ÇEKMELİSİNİZ YADA JALUZİ PERDELİ CAM BALKON VE PLİSE PERDELİ ISICAMLI CAM BALKON TERCİH ETMELİSİNİZ

 

ULTRA ISI CAMLI KATLANIR CAM BALKON ÖZELLİKLERİ

 

sistemde 4 +22 + 4 mm temperli ısı cam kullanılır

çift rulmanlı metal tekerler

kasa profili kalınlığı 3.2 mm

cam kanatlarının etrafı alüminyum çerçeve ile kaplıdır

toz sızıntılarına karşı kıl fitilli yalıtım

su ve ses sızıntılarına karşı conta yalıtımı

kullanılan alüminyumlar hurda içermez

pimli çocuk kilidi

cam kanatlarını sabitleyebilme özelliği

%98 su sızdırmaz özellikli

iç ve dış mekanın silikonize mastik yalıtımı yapılır

 

ISI CAMLI CAM BALKON NEDEN TERCİH EDİLMELİDİR ?

Çift camlı olması sebebiyle tercih edilebilir. Çünkü diğer ULUSAN cam balkon serisi tek camlıdır. Isı camlı cam balkon ses ve ısı yönünden düz cam balkona göre % 50 daha performanslıdır. Camlarda terleme yapmaz. Soğuk geçirmez ve ses yalıtımı oldukça iyidir. Ultra seviyede ısı yalıtımı ve ses yalıtımı yapar.

 

 

ISI CAMLI CAM BALKON YAPTIRIRSAM MUTFAK İLE BALKONU BİRLEŞTİREBİLİR MİYİM ?

Evet bu ısı camlı sistem ile mümkündür Yalnız burada marka ve işçilik çok çok önemlidir. Çünkü yalıtımı iyi olmayan malzemeler tercih edilirse ses ve soğuk geçirir. Özelliklede işçiliğe dikkat edilmeli düzgün ölçü alınmamış ve düzgün montaj yapılmamış ise içeriye ıslık sesi alabilir. Bu yüzden ULUSAN ultra ısı camlı sistemleri tercih ederseniz başınız ağrımaz ve ömürlük bir sistem tercih etmiş olursunuz.

 

BALKONUM ÇOK GÜNEŞ ALIYOR HANGİSİNİ TAVSİYE EDERSİNİZ ?

KESİNLİKLE ISI CAMLI CAM BALKON TERCİH EDİNİZ. ÇÜNKÜ ÇİFT CAMLARIN ÖZELLİĞİ DIŞARIDAKİ ISIYI İÇERİ İÇERDE Kİ ISIYI DIŞARI VERMEZ. GÜNEŞ IŞINLARINI KIRMAK İÇİN İSE BALKONUNUZA PERDE ÇEKMELİSİNİZ YADA JALUZİ PERDELİ CAM BALKON VE PLİSE PERDELİ ISI CAMLI CAM BALKON TERCİH ETMELİSİNİZ

 

GARANTİ KOŞULLARI NELERDİR NASIL GARANTİ SİSTEMİNİZ VAR ?

Öncelikle 2 yıl garanti veriyoruz. Laf ile değil bunu sözleşme ile belirtiyor imzalıyor teslim ediyoruz. Yapılan tüm işleri 15 gün boyunca test edebilirsiniz. Eğer ustalık ve malzeme  hatası varsa para almaz ve ürünü iade edersiniz bu garantiyi dünya markaları bile veremezken usta 42 kendine güveniyor ve veriyor. 2 yıl boyunca oluşan tüm hatalar 7 gün içinde giderilir bu maddeler sözleşmede yazmaktadır.

 

 BİLGİLENDİRME

 

 

Konyanın En İyi Cam Balkon Ustası. Sonradan Değil Çıraklıktan Ustayız

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER