0506 170 81 51     0506 170 81 51
usta42.com@gmail.com     Talep Formu
0506 170 81 51     0506 170 81 51 7/24     usta42.com@gmail.com     Servis Talep Formu
Konya Profesyonel Usta hizmeti!

KONYA KATLANIR CAM BALKON

19 Ağustos 2020     4053 Görüntüleme

 

 

 

 

 

 

 

 

ULUSAN KATLANIR CAM BALKON ÖZELLİKLERİ

 

sistemde 8 mm temperli şişe cam markalı camlar kullanılır

çift rulmanlı metal tekerler

kasa profili kalınlığı 3.2 mm

cam aralarında alüminyum fitil kullanılır

toz sızıntılarına karşı kıl fitilli yalıtım

kullanılan alüminyumlar hurda içermez

pimli çocuk kilidi

cam kanatlarını sabitleyebilme özelliği

%80-90  su sızdırmaz özellikli

iç ve dış mekanın silikonize mastik yalıtımı yapılır

 

NEDEN ULUSAN KATLANIR CAM BALKON TERCİH EDİLMELİ

Çünkü %100 yerli bir üründür. Parça tedariği çok kolaydır. Konyada üretilmekte ve bayi ağı geniştir. Cam balkon ustaları tarafından tasarlanmıştır. Yıllarca eksiklikler görülerek bizzat ustalar tarafından modelleri hazırlanmış ve üretime verimiştir. Montajı ve üretimi usta açısından kolay ve pratiktir. Arızaları kolayca giderilir. Kolay kolay bozulma ve gevşeme yapmaz. Profilleri kalındır ve hurda alüminyum içermez. Müşteri tarafından çok kolay kullanım sağlamaktadır.

 

CAM BALKON NEDEN YAPTIRILIR

Haşerelerden korunmak için, Doğalgaz kombisini balkona yerleştitmek için, Evde nadiren kullanılan eşyaları balkona yerleştirmek için, Soğuk havadan korunmak için, Çocukların güvenliği için, Toz ve gürültü kirliliğinden kurtulmak için cam balkonlar tercih edilir.

 

KOMBİYİ BALKONA TAKTIRIRSAM KOMBİYE ZARAR OLUR MU  ?

Kombiye hiç bir zararı olmaz. Şu anda bir çok müşteri kombisini balkona taktırıyor. GAZNET doğalgazınızı açması için cam balkon yada kombinin etrafının kapalı olmasını istiyor. Cam balkon sayesinde doğalgaz kombisine hiçbir zarar gelmez

 

ÇOCUKLARIN BALKONDAN SARKMASINI ENGELLEYİN

Çocuklarınız balkona çıkmasın diye dört gözle onları izliyorsunuz. Cam balkon ile buna gerek kalmaz. Pimli kilit sayesinde cam balkonu açamaz. Sarkmaların önüne cam balkon ile geçebilirsiniz.

 

DERİN DONDURUCUNUZU BALKONUNUZA KOYABİLİRSİNİZ

Derin dondurucu gibi büyük yer kaplayan ürünlerinizi hatta buzdolabı gibi ürünleri de balkonunuza yerleştirebilirsiniz

 

KIŞLIK PATATES SOĞAN GİBİ ÜRÜNLERİ BALKONUNUZDA MUHAFAZA EDEBİLİRSİNİZ

Patates soğan gibi ürünleri balkonunuzda muhafaza edebilirsiniz. Hiç bir sorun olmaz ve ürünler çürümez

 

TOZ VE SESLERDEN KORUNUN

Binanızın önünde inşaat varsa yada önünden cadde gibi araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde aşırı toz kalkar. Cam balkon sayesinde bu tozlardan korunursunuz. Ayrıca arabaların teker sesleri çocuk sesi gibi rahatsız edici seslerden de korunursunuz

 

KUŞ YUVALARI VE HAŞERELERDEN KORUNUN

Özellikle son katlarda haşere çok olur. Çatıdan gelen kötü misafirleri ve kuş yuvalarını cam balkon ile aşabilirsiniz.
 

BALKONUM ÇOK GÜNEŞ ALIYOR HANGİSİNİ TAVSİYE EDERSİNİZ ?

KESİNLİKLE ISI CAMLI CAM BALKON TERCİH EDİNİZ. ÇÜNKÜ ÇİFT CAMLARIN ÖZELLİĞİ DIŞARIDAKİ ISIYI İÇERİ İÇERDE Kİ ISIYI DIŞARI VERMEZ. GÜNEŞ IŞINLARINI KIRMAK İÇİN İSE BALKONUNUZA PERDE ÇEKMELİSİNİZ YADA JALUZİ PERDELİ CAM BALKON VE PLİSE PERDELİ ISI CAMLI CAM BALKON TERCİH ETMELİSİNİZ

 

GARANTİ KOŞULLARI NELERDİR NASIL GARANTİ SİSTEMİNİZ VAR ?

Öncelikle 2 yıl garanti veriyoruz. Laf ile değil bunu sözleşme ile belirtiyor imzalıyor teslim ediyoruz. Yapılan tüm işleri 15 gün boyunca test edebilirsiniz. Eğer ustalık ve malzeme  hatası varsa para almaz ve ürünü iade edersiniz bu garantiyi dünya markaları bile veremezken usta 42 kendine güveniyor ve veriyor. 2 yıl boyunca oluşan tüm hatalar 7 gün içinde giderilir bu maddeler sözleşmede yazmaktadır.


 

KAÇ GÜNDE TESLİM EDİYORSUNUZ ?

10 Gün içerisinde teslim edilir

 

 

 

 

 

 

 

 

TEMPERLİ CAM NEDİR

Temperli camlar tıpkı demirden çelik nasıl elde ediliyorsa camdan da temperli cam elde edilir. Bunun için öncelikle temper makinelerine ihtiyaç vardır. Camlar istenilen boyutlarda kesilir ve temper makinesine yerleştirilir burada yüksek ısıda erime noktasına gelinceye kadar ısıtılır daha sonra soğuk hava verilerek camın dayanıklılığı arttırılır. Temperli cam bu aşamadan sonra artık elmas ile kesilemez ve yeniden boyutlandırılamaz. Temperli camlar düz camlara göre çok çok dayanıklıdır.

 
 
 

KULLANIM AMACINA GÖRE CAM BALKONLAR


Cam balkonlarda kullanım amacına göre modeller mevcuttur.


Alt çerçeveli cam balkon

balkonlarda korkuluk görevi üstlenir. çocukların balkonlardan sarkmasının önüne geçer. cam balkon takılacak zeminden 35 cm ile 70 cm arasında bir çerçeve yapılır bu çerçevenin de üstüne cam balkon montaj edilir. Böylelikle zeminden itibaren çerçeve onun üstünde de cam balkon olur. Çerçeve hareket etmez ve sabittir. Çocuklar bu çerçeve sayesinde balkonlardan sarkamaz.


üst çerçeveli cam balkon

üst çerçeveli cam balkon bazı koşullarda balkonun şeklindeki bozukluklardan dolayı mecburi yapılır. Bazı durumlarda da müşteri şekil bakımından hoşuna gittiği için tercih eder. Herhangi bir katkısı yoktur tamamen mecburiyetten yada müşterinin isteğinden dolayı yapılır

renkli camlı cam balkon

camların renkli olması durumudur. siyah, mavi, aynalı cam, yeşil, kahverengi renkleri vardır. Aynalı cam sayesinde dışarıdan kimse balkon içini göremez ve güneşi kırar. Siyah cam  güneş ışığını kırar.

 
 

CAM BALKONUN CAMI KIRILIR MI


Temperli camlar çok dayanıklıdır. cam balkon camları kolay kolay kırılmaz. ancak çok şiddetli darbe aldıysa kırılır ama keskin olmadığı için etrafa zarar vermez.


EN İYİ VE KULLANIŞLI CAM BALKON MODELLERİ


En iyi cam balkon modeli bize göre ısıcamlı cam balkondur. Yeni ve daha çok özelliği vardır. Ayrıca ısı camlı oluşu artı bir avantajdır. En kullanışlı cam balkon ise düz - u - l şeklindeki balkonlara uygulanan cam balkonlardır. Bu şekillerdeki balkonlar daha iyi rahat eder. oval yada şekilli balkonlarda cam balkonlar biraz daha zor hareket eder.


CAM BALKON SU SIZDIRIR MI


Eğer ustalık hatası varsa kesin su sızdırır. Ayrıca cam balkonlarda kullanılan alüminyum profillerde su sızdırmaması için ilave özellikler vardır. tercih ettiğiniz marka bunu taşımıyor ise su sızdırır. Her ne kadar malzeme ve işçilik mükemmel olsada %5 ihtimal ile yinede su sızdırdığı görülebiliyor. Bazı durumlarda bu su sızdırmanın önüne geçilemiyor malesef.


CAM BALKON NEDEN SU SIZDIRIR


Malzemeden dolayı su sızdırabilir

İşçilik hatasından dolayı su sızdırabilir

Binanın cephesi yağmurun yağış yönünden dolayı sızdırabilir


Genellikle malzeme eksikliği ve işçilik sorunlardan dolayı su sızdırır.


NOT: ultra ısı camlı cam balkon sistemleri % 99 su sızdırmama özelliği bulunmaktadır. Malzeme seçerken marka ve firmaya kesinlikle önem veriniz.


CAM BALKON TAMİR EDİLİR Mİ


Cam balkonlar tamir edilebilir fakat bazı işçilikler o kadar sorunludur ki hiç bir usta o cam balkonu tamir edemez. En iyisi komple söküp yenisini taktırmak mantıklı olabiliyor . Maalesef piyasada merdiven altı firmalar mevcut bunlar vur geç mantığı ile cam balkon takıyorlar. Biz bazen tamirata gittiğimizde müşterilere açık açık söylüyoruz bu balkon artık iflah olmaz diye. Yinede usta42 den yardım alabilirsiniz.


CAM BALKON NEDEN ISIYI ÇEKER

Bazı balkonlar aşırı derecede güneş ışınlarına maruz kalır. özellikle yaz aylarında güneş ışınları insanlara cinnet geçirtir. Bunun için insanlar çözüm olarak balkonu cam balkon ile kapatırlar. Ama cam balkon yapısı gereği camlardan oluşur ve güneş ışınlarını daha fazla çeker ve balkonun içi hamam gibi olur. Bunun için cam balkonu ısı camlı cam balkon tercih edin. Isı camlı cam balkon güneş ışınını kırar ve ısısını içeriye vermez. Isı camlı cam balkonu tercih ettikten sonrada kesinlikle perde kullanın ve güneş ışınını komple ortadan kaldırmış olursunuz. Düz cam balkonlar ile güneş proplemini ortadan kaldırmak için ise yine perde çekerek sorunu aşabilirsiniz ama ısıcamlı sistemler daha iyidirCAM BALKON GÜNEŞİ ENGELLER Mİ


Cam balkonlar sadece tek başına güneşi engellemez. Bunun için perde kullanmalısınız. Cam balkonlar için tül perde değil güneşlik perde tercih ediniz. plise perdeler cam balkonlar için iyi bir çözümdür.

 

CAM BALKON NEDEN ZOR AÇILIP KAPANIR


Montajı düzgün yapılmadı terazisi yanlış alındıysa cam balkon açılıp kapanırken sürter. Ayrıca malzeme kötü isede cam balkon açılıp kapanmada zorluklar çıkarır. Bazı durumlarda ise cam balkon işçiliği güzel malzeme kaliteli olsada camlar zor açılıp kapanabilir bunun nedeni ise ufak bir ayarlama yapılması gerekir. Teker ayarlarının yapılması ile sorun halledilebilir. Normal şartlarda da her iki yıla bir teker ayarlarının yapılması gerekir.


CAM BALKON ANAHTARLI KİLİT SİSTEMİ

Cam balkonlarda çocuk güvenliği için anahtarlı kilit sistemi geliştirilmiştir. anahtar olmadan cam balkon açılmaz. Bu kilit ilave ücrete tabi olup lütfen fiyat isteyiniz.

ÇOCUKLARIN BALKONLARDAN SARKMAMASI İÇİN TAVSİYE


Alt çerçeveli cam balkon

balkonlarda korkuluk görevi üstlenir. çocukların balkonlardan sarkmasının önüne geçer. cam balkon takılacak zeminden 35 cm ile 70 cm arasında bir çerçeve yapılır bu çerçevenin de üstüne cam balkon montaj edilir. Böylelikle zeminden itibaren çerçeve onun üstünde de cam balkon olur. Çerçeve hareket etmez ve sabittir. Çocuklar bu çerçeve sayesinde balkonlardan sarkamaz.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 BİLGİLENDİRME

 

 

USTA42 Evinizi Yenileriz. Panjur, Cam, Alüminyum, Duşakabin, Sineklik... Aklınızda Ne Varsa Usta42 Burada

ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER