0506 170 81 51     0506 170 81 51
usta42.com@gmail.com     Talep Formu
0506 170 81 51     0506 170 81 51 7/24     usta42.com@gmail.com     Servis Talep Formu
Konya Profesyonel Usta hizmeti!

CAM BALKON SİSTEMLERİ DETAYLI İNCELEME

02 Şubat 2024     125 Görüntüleme

 

Usta Express Garantörlük Sistemi Nedir ?

İşte karşınızda beğeneceğinizi düşündüğümüz altı özellik:

 

1. + düğmesi ile tanışın

İşinizi kolaylaştıracak + düğmemiz ile görsellerden grafiklere kadar dilediğiniz her şeyi kolayca sayfanıza ekleyebilirsiniz.

 

Masaüstü kullanıcılarının tek yapması gereken sayfaya tıklamak.

Düğme, sol tarafta şu şekilde

belirecek:????

 

Masaüstü kullanıcılarının tek yapması gereken sayfaya tıklamak.

Düğme, sol tarafta şu şekilde

belirecek:???? 

 

 

 

Cam Balkon Sistemleri Detaylı İnceleme, En İyi Firmalar, Markalar ve Fiyatları

 

Bu yazımızda sizler için cam balkon sistemlerinin detaylıca inceleyeceğiz.  Cam balkon yaptırmak isteyen fakat karar verme aşamasında olan sizler için nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgilendirmeler yapacağız.  Cam balkon sistemleri nedir ? Türkiye'de şehirlere göre cam balkonu en iyi yapan firmalar sıralaması,  en iyi cam balkon markaları,  Konya, Ankara ,istanbul, Bursa, Antalya, Muğla ,Kayseri,İzmir gibi büyük şehirlerde cam balkon metrekare fiyatlarını sizlere vereceğiz

 

Cam Balkon Çeşitleri 

 

Her üründe olduğu gibi cam balkon sistemlerinde de çeşitlilik bulunmaktadır.  cam balkon kullanım amacına göre çeşitlerini aşağıda inceliyoruz. 

 

Klasik 8 mm cam balkon

 

Klasik 8 milim katlanır cam balkon cam balkon içerisinde en çok satan üründür.  Gerek ekonomik sebeplerden dolayı gerek şehirlerimizin mevsimsel şartlarından dolayı müşterileri genelde klasik 8 milim cam balkonu tercih ediyor.  Klasik 8 milim cam balkonun tercih edilmesinin en büyük nedeni ekonomik nedenlerdir çünkü giriş seviyesinde bir cam balkondur ve fiyatı en uygun cam balkon modelidir.  Bu modelde 8 milim temperli cam kullanılır harici ekstra bir özelliği yoktur camları şeffaf camdır.  Cam balkon yaptıracağınız firmaya göre kalitesi Elbette değişebilir fakat üzerinde ekstra aksesuarlar bulunmaz. Klasik 8 mm bevella home cam balkon Konya ili için geçerli fiyatları incelemek için tıklayınız.

 


 

Kollu Sistem Cam Balkon

 

Klasik 8 milim cam balkonun giriş seviyesi olduğunu söylemiştik. kollu sistem cam balkon ise cam balkon kanatlarını ip ya da zincir ile değil kol sistemiyle açılıp kapanmasıdır.  evlerimizdeki PVC pencereleri de bulunan kol ile aynıdır.  bu sistem sayesinde cam balkonlarımız ip ya da zincir olmadığı için çocukların açması mümkün değildir.  kol ile açılan kısım yerden yaklaşık 160 santim yüksekliğindedir dolayısıyla bir çocuğun açması mümkün değildir.  Ayrıca cam kanatlarını İspanyolet kol sayesinde daha iyi sıkar ve hava almasının önüne de geçer.

 

Renkli Camlı Cam Balkon

 

Renkli camlı cam balkonlarda şeffaf cam yerine füme yeşil kahverengi ya da siyah ve mavi renkler tercih edilir.  renkli camlı cam balkonda fiyatlara ilave olarak metrekare bazında 250 TL kadar fark yansıtılır. 

 

Isıcamlı Cam Balkon

Isıcamlı cam balkon sistemi katlanır cam balkon sistemleri arasında en iyi sistemdir.  Bu modelde 8 milim cam yerine çift camlı camlar tercih edilir.  Genellikle çift cam yani ısı camın kombinasyonu 4+22+4 milim temperli Camlardan oluşur tıpkı pencerelerdeki ısı camlar gibi.

 

Isıcamlı cam balkon çift camlı olduğu için soğuğa karşı dirençlidir kış aylarında balkonunuzu rahatlıkla kullanabilirsiniz Hele ki alttan ısıtma varsa yemeklerinizi kahvaltınızı dahi  yapabilirsiniz Ayrıca ses izolasyonu da güçlüdür Tabii marka ve firmaya göre bu durum değişkenlik gösterecektir. Bizim burada size tavsiyemiz  bevella Home markası olacaktır.  bevella  ısıcamlı cam balkon sistemini detaylı incelemek için tıklayınız. 

 

 Bulunduğunuz şehre  göre cam balkon ustanızı dikkatli seçerseniz kullanacağı marka ve malzeme hakkında detaylı bilgi alırsanız sizin için iyi olur.  Bu tarz işlerde Türkiye geneli bayilikleri olan markalarla iş birliği yapmalısınız. Ulusal markalar ısıcamlı cam balkon bayiliği verdiği firmaları ve ustaları denetler. Yaptırdığınız işin muhatabı olurlar.

 

Türkiye’de 55 ilde 180 bayisi olan Bevella Home Akıllı ev sistemleri cam balkon ürünlerinde arge yaparak ürün geliştirmektedir. Bizim tercihimiz bevella olmasının nedeni ise gercekten mükemmel bir malzeme tasarımı ve kalitesi vardır. Ayrıca ulusal bir markadır.


 

Otomatik Giyotin Cam Balkon

 

Giyotin cam balkon sistemi tamamıyla otomatiktir. Bu sisteme entegre edilen tüp motorlar sayesinde kumanda ile kontrol edilir. Aç- kapa işlemi kumanda ile yapılır. Dikey yönde açılır ve kapanır. Sistemde genellikle 3 tabaka halinde camlar bulunur bu camlar aşağı- yukarı kumanda kontrolü ile hareket eder. Havalandırmak için giyotin cam balkonunuzu 10 cm yada 30 cm kadar açabilirsiniz. İstediğiniz konumda açık bırakabilirsiniz.

 

Otomatik giyotin cam balkon sisteminde çift cam yani ısıcam tercih edilir. Bu sistemde genellikle güçlü motor kullanılması gerekir aksi takdirde kısa bir süre sonra motorlar yanar. Ayrıca güçsüz giyotin cam motoru sistemin hantal çalışmasına neden olur. Bevella home otomatik giyotin cam balkon motorları 3 yıl garantilidir bu nedenden dolayı tercihiniz bevella home olursa en az 3 yıl gözü kapalı giyotin cam balkonunuzu kullanabilirsiniz. 

 

Bulunduğunun şehirde bevella home bayisi ile iletişime geçerek ürün hakkında detaylı bilgi alın ve bevella otomatik giyotin cam balkon sistemini inceleyin. 

 

GİYOTİN CAM BALKON SİLİNEBİLİR Mİ ?

 

Evet BeVella Giyotin cam sistemleri silinebilir. Sistemde kullanılan tabaka bölmeler her biri bağımsız olarak iç tarafa doğru açılabilmektedir Bu da sizlere kolaylıkla silme özelliği getirmektedir. 

 

YÜKSEK KATLARA GİYOTİN CAM BALKON UYGULANIR MI ?

 

Bevella Giyotin cam sistemleri yüksek mukavemetli  profilleri sayesinde yüksek katlara da rahatlıkla uyguladığımız bir sistemdir.  yüksek katlarda rüzgarın yoğun olmasından dolayı kullanılacak alüminyum profillerin kalın olması önemlidir.  özellikle uygulanan alanda ıslık sesleri Rüzgar uğultusu olmaması gerekiyor Bunun içinde yalıtımının mükemmel olması gerekmektedir.

 

Bevella Giyotin cam sistemlerinde kullanılan alüminyum profiller 4.5 mm kalınlığındadır.  sistemde kullanılan zincir sistemi sayesinde Giyotin cam tabakaları açılıp kapanırken ses yapmaz.  yüksek katlarda uygulanacak Giyotin cam sistemlerinde Isıcam tercih edilmesi önemlidir.  Isıcam sayesinde ses izalasyonu da tamamlanmış olur.

 

OTOMATİK GİYOTİN CAM İLE MANUEL GİYOTİN CAM ARASINDA Kİ FARKLAR NELERDİR ?

 

Otomatik Giyotin cam sistemi sisteme Entegre Motor ile kumanda vasıtasıyla açılıp kapana bilmektedir Ayrıca akıllı telefon ve tabletlerin izle de Giyotin camlarınızı açıp kapatabilirsiniz.  manuel sistem giyotinler de ise sistem el ile kontrol edilmektedir.  günümüzde manuel Giyotin sistemleri artık tercih edilmemektedir. 

 

GİYOTİN CAM BALKON SİSTEMLERİNDE HANGİ TÜR CAMLAR KULLANILMAKTADIR 

 

Giyotin cam sistemlerinde 10 milim temperli cam yada 5+14 + 5 mm  ısıcamlı temperli camlar kullanılmaktadır.  genellikle Isıcam tercih edilmektedir.  Giyotin cam uygulananacak bölge  soğuk kış aylarından etkilenen bir bölge ise kesinlikle Isıcam Sinerji yahut Isıcam Konfor serisi tercih edilmelidir. Unutmayın klasik Isıcam lar ki camın birleşimden oluşurken Sinerji ve Konfor serisi camlar şişecamın tescilli Isıcam markasıdır ve gerçekten de yalıtım konusunda üstündür. 


 

GİYOTİN CAM BALKON SİSTEMLERİNDE KULLANILAN MOTOR MARKALARI VE TİPLERİ NELERDİR ?

 

Giyotin cam sistemlerinde kullanılan motorlar çok önemli bir parçadır. Kullanılacak motor sistemin rahat ve sessiz çalışmasına etki etmektedir. Avrupa malı motorlar tercih edildiği gibi uzak doğu ürünleri de tercih edilebilmektedir. Giyotin markaları ucuz ürün politikası güttüğü zaman sistemlerinde tercih edeceği motor uzak doğu markaları olacaktır.

 

Bevella giyotin cam sistemlerinin tercih ettiği motor markası Somf veya bevella automatic markası olup; mosel, becker motor markaları da kullanılabilmektedir. Uzak doğu motorlarının ömrünün max 2 yıl olması ve sistemde meydana gelen zincir kopma sorunlarından dolayı tercih etmemektedir. 

Kış Bahçesi Cam Balkon

 

Genellikle villa yada müstakil evlerde tercih edilen kış bahçesinde ısıcamlı sürme seri bevella home slider sistemi tercih edilir. Kullanılan sürmeli cam balkon sistemi sağa veya sola doğru iterek sürülür. En fazla 5 kanattan oluşur ve her bir kanat max 1 metre genişliğinde olabilir. Mükemmel kolay kullanılabilir özelliktedir. Isıcamlı oluşu ısı tasarrufu ve izolasyonu sağlar. Kış aylarında kullanımı uygundur.

 

 2024 Yılından itibaren güncel kış bahçesi metrekare fiyatları  için tıklayınız. Verilen fiyatların şehirlere göre değişiklik gösterebileceğini unutmayınız.  


 

Cam Balkon Fiyatları 2024 

 

Ülkemizde her şehirde ekonomik durumlar farklı olduğundan cam balkon fiyatları da şehirlere göre değişmektedir. Bölgesel olarak coğrafi konumlara göre Konya, Ankara, Kayseri, Eskişehir, Karaman, Aksaray gibi iç anadolu şehirlerinde  cam balkonun 2024 metrekare fiyatı 2.500 TL dir.  

 

Şehir şehir güncel 2024 cam balkon fiyatları

Güncel cam balkon fiyatları için sayfamızı ziyaret ediniz. 


 

En İyi Cam Balkon Markaları

 

Bir ürün yada hizmetin marka olabilmesi için bulunduğu coğrafyada kendisinden haberdar olunması gerekir. Özellikle bazı firmalar cam balkon yada ısıcamlı balkonlarda kendi firma ismini kullanmaktadır. Sanki kendine özel cam, alüminyum profil üretiyormuş gibi müşterilerine aldatmaktadır.

 

Bir markanın en az ülkemizin yarısında bayilerinin olması, ihracat yapıyor olması, reklamlara ve müşterilerine geri dönüş yapıyor olması gerekiyor. Üretmiş olduğu ürünler patentli ve arge ekibi tarafından sürekli geliştiriliyor olması gerek.

 

Cam balkon ürünlerinde hırsızlık çoktur. Yani her üretici hemen piyasada hoşuna giden bir malzemeyi gider alüminyum kalıpçısına çizdirir ve ürettirir sonrada bizim markamız diyerek satar. Piyasada Gold cam balkon adı ile satılan tüm ürünler hepsi birbirinin aynısı olup bir marka değildir.

 

Eğer bir cam balkon firması kendi firma  adı ile uydurduğu cam balkonu size satmaya çalışıyor ise uzak durun. Genellikle bu tarz firmalar şu şekilde sözler kullanır; biz kendimiz özel olarak üretiyoruz , kendi ürünümüz, piyasadaki tüm malzemeler aynı önemli olan işçilik vb. İşçilik önemli ama malzemede bir o kadar önemli. Gelelim Türkiye’de en iyi cam balkon işi yapan markalara;


 

Türkiye’de satışı yapılan en iyi cam balkon markaları 

 

1- Bevella Home Cam Balkon Sistemleri

2- Tasaş Cam Balkon Sistemleri 

En İyi Cam Balkon Firmaları

 

En iyi cam balkon firmalarını şehirlere göre inceleyeceğiz. Bu incelememizi müşterilerin internette yaptığı firma yorumları, şikayetvar.com şikayetleri, facebook yada forum gibi mecralarda bulunan yorumlar ve firmaların internet site kalitesine göre yaptık. Listede verilen firmalar tamamıyla kendi incelememizdir. 

 

Konya’ da en iyi 5 cam balkon firması

 

USTA 42 Konya Cam Balkon ve Panjur 

Google firma profili için tıklayın

 

Ülker İnce Cam Metal

Google Firma profili ve yorumları 

 

Konak Yapı A.Ş. Cam Balkon

Google yorumları inceleyin 

 

Trend Cam Balkon

 

Ertuğrul Cam Balkon


 

 


 

Konya'da cam balkon fiyatları ne kadar?

 

 

 


BİLGİLENDİRME

 

 

Konyanın En İyi Cam Balkon Ustası. Sonradan Değil Çıraklıktan Ustayız

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER