0506 170 81 51     0506 170 81 51
usta42.com@gmail.com     Talep Formu
0506 170 81 51     0506 170 81 51 7/24     usta42.com@gmail.com     Servis Talep Formu
Konya Profesyonel Usta hizmeti!

KONYA ISI CAMLI CAM BALKON FİYATLARI 2020

19 Ağustos 2020     2617 Görüntüleme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ULUSAN ULTRA ISI CAMLI KATLANIR CAM BALKON ÖZELLİKLERİ

 

sistemde 4 +22 + 4 mm temperli ısı cam kullanılır

çift rulmanlı metal tekerler

kasa profili kalınlığı 3.2 mm

cam kanatlarının etrafı alüminyum çerçeve ile kaplıdır

toz sızıntılarına karşı kıl fitilli yalıtım

su ve ses sızıntılarına karşı conta yalıtımı

kullanılan alüminyumlar hurda içermez

pimli çocuk kilidi

cam kanatlarını sabitleyebilme özelliği

%95 su sızdırmaz özellikli

iç ve dış mekanın silikonize mastik yalıtımı yapılır

 

ISI CAMLI CAM BALKON NEDEN TERCİH EDİLMELİDİR ?

Çift camlı olması sebebiyle tercih edilebilir. Çünkü diğer ULUSAN cam balkon serisi tek camlıdır. Isı camlı cam balkon ses ve ısı yönünden düz cam balkona göre % 50 daha performanslıdır. Camlarda terleme yapmaz. Soğuk geçirmez ve ses yalıtımı oldukça iyidir. Ultra seviyede ısı yalıtımı ve ses yalıtımı yapar.

 

 

ISI CAMLI CAM BALKON YAPTIRIRSAM MUTFAK İLE BALKONU BİRLEŞTİREBİLİR MİYİM ?

Evet bu ısı camlı sistem ile mümkündür Yalnız burada marka ve işçilik çok çok önemlidir. Çünkü yalıtımı iyi olmayan malzemeler tercih edilirse ses ve soğuk geçirir. Özelliklede işçiliğe dikkat edilmeli düzgün ölçü alınmamış ve düzgün montaj yapılmamış ise içeriye ıslık sesi alabilir. Bu yüzden ULUSAN ultra ısı camlı sistemleri tercih ederseniz başınız ağrımaz ve ömürlük bir sistem tercih etmiş olursunuz.

 

BALKONUM ÇOK GÜNEŞ ALIYOR HANGİSİNİ TAVSİYE EDERSİNİZ ?

KESİNLİKLE ISI CAMLI CAM BALKON TERCİH EDİNİZ. ÇÜNKÜ ÇİFT CAMLARIN ÖZELLİĞİ DIŞARIDAKİ ISIYI İÇERİ İÇERDE Kİ ISIYI DIŞARI VERMEZ. GÜNEŞ IŞINLARINI KIRMAK İÇİN İSE BALKONUNUZA PERDE ÇEKMELİSİNİZ YADA JALUZİ PERDELİ CAM BALKON VE PLİSE PERDELİ ISI CAMLI CAM BALKON TERCİH ETMELİSİNİZ

 

GARANTİ KOŞULLARI NELERDİR NASIL GARANTİ SİSTEMİNİZ VAR ?

Öncelikle 2 yıl garanti veriyoruz. Laf ile değil bunu sözleşme ile belirtiyor imzalıyor teslim ediyoruz. Yapılan tüm işleri 15 gün boyunca test edebilirsiniz. Eğer ustalık ve malzeme  hatası varsa para almaz ve ürünü iade edersiniz bu garantiyi dünya markaları bile veremezken usta 42 kendine güveniyor ve veriyor. 2 yıl boyunca oluşan tüm hatalar 7 gün içinde giderilir bu maddeler sözleşmede yazmaktadır.

 

KAÇ GÜNDE TESLİM EDİYORSUNUZ ?

Isı camlı balkonlar 15-20 günde teslim edilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEMPERLİ CAM NEDİR

Temperli camlar tıpkı demirden çelik nasıl elde ediliyorsa camdan da temperli cam elde edilir. Bunun için öncelikle temper makinelerine ihtiyaç vardır. Camlar istenilen boyutlarda kesilir ve temper makinesine yerleştirilir burada yüksek ısıda erime noktasına gelinceye kadar ısıtılır daha sonra soğuk hava verilerek camın dayanıklılığı arttırılır. Temperli cam bu aşamadan sonra artık elmas ile kesilemez ve yeniden boyutlandırılamaz. Temperli camlar düz camlara göre çok çok dayanıklıdır.

 

 

 

KULLANIM AMACINA GÖRE CAM BALKONLAR

 

Cam balkonlarda kullanım amacına göre modeller mevcuttur.

 

Alt çerçeveli cam balkon

balkonlarda korkuluk görevi üstlenir. çocukların balkonlardan sarkmasının önüne geçer. cam balkon takılacak zeminden 35 cm ile 70 cm arasında bir çerçeve yapılır bu çerçevenin de üstüne cam balkon montaj edilir. Böylelikle zeminden itibaren çerçeve onun üstünde de cam balkon olur. Çerçeve hareket etmez ve sabittir. Çocuklar bu çerçeve sayesinde balkonlardan sarkamaz.

 

üst çerçeveli cam balkon

üst çerçeveli cam balkon bazı koşullarda balkonun şeklindeki bozukluklardan dolayı mecburi yapılır. Bazı durumlarda da müşteri şekil bakımından hoşuna gittiği için tercih eder. Herhangi bir katkısı yoktur tamamen mecburiyetten yada müşterinin isteğinden dolayı yapılır

renkli camlı cam balkon

camların renkli olması durumudur. siyah, mavi, aynalı cam, yeşil, kahverengi renkleri vardır. Aynalı cam sayesinde dışarıdan kimse balkon içini göremez ve güneşi kırar. Siyah cam  güneş ışığını kırar.

 

 

CAM BALKONUN CAMI KIRILIR MI

 

Temperli camlar çok dayanıklıdır. cam balkon camları kolay kolay kırılmaz. ancak çok şiddetli darbe aldıysa kırılır ama keskin olmadığı için etrafa zarar vermez.

 

EN İYİ VE KULLANIŞLI CAM BALKON MODELLERİ

 

En iyi cam balkon modeli bize göre ısıcamlı cam balkondur. Yeni ve daha çok özelliği vardır. Ayrıca ısı camlı oluşu artı bir avantajdır. En kullanışlı cam balkon ise düz - u - l şeklindeki balkonlara uygulanan cam balkonlardır. Bu şekillerdeki balkonlar daha iyi rahat eder. oval yada şekilli balkonlarda cam balkonlar biraz daha zor hareket eder.

 

CAM BALKON SU SIZDIRIR MI

 

Eğer ustalık hatası varsa kesin su sızdırır. Ayrıca cam balkonlarda kullanılan alüminyum profillerde su sızdırmaması için ilave özellikler vardır. tercih ettiğiniz marka bunu taşımıyor ise su sızdırır. Her ne kadar malzeme ve işçilik mükemmel olsada %5 ihtimal ile yinede su sızdırdığı görülebiliyor. Bazı durumlarda bu su sızdırmanın önüne geçilemiyor malesef.

 

CAM BALKON NEDEN SU SIZDIRIR

 

Malzemeden dolayı su sızdırabilir

İşçilik hatasından dolayı su sızdırabilir

Binanın cephesi yağmurun yağış yönünden dolayı sızdırabilir

 

Genellikle malzeme eksikliği ve işçilik sorunlardan dolayı su sızdırır.

 

ULUSAN ultra ısı camlı cam balkon sistemleri % 99 su sızdırmama özelliği bulunmaktadır. Malzeme seçerken marka ve firmaya kesinlikle önem veriniz.

 

CAM BALKON TAMİR EDİLİR Mİ

 

Cam balkonlar tamir edilebilir fakat bazı işçilikler o kadar sorunludur ki hiç bir usta o cam balkonu tamir edemez. En iyisi komple söküp yenisini taktırmak mantıklı olabiliyor . Maalesef piyasada merdiven altı firmalar mevcut bunlar vur geç mantığı ile cam balkon takıyorlar. Biz bazen tamirata gittiğimizde müşterilere açık açık söylüyoruz bu balkon artık iflah olmaz diye. Yinede usta42 den yardım alabilirsiniz.

 

CAM BALKON NEDEN ISIYI ÇEKER

Bazı balkonlar aşırı derecede güneş ışınlarına maruz kalır. özellikle yaz aylarında güneş ışınları insanlara cinnet geçirtir. Bunun için insanlar çözüm olarak balkonu cam balkon ile kapatırlar. Ama cam balkon yapısı gereği camlardan oluşur ve güneş ışınlarını daha fazla çeker ve balkonun içi hamam gibi olur. Bunun için cam balkonu ısı camlı cam balkon tercih edin. Isı camlı cam balkon güneş ışınını kırar ve ısısını içeriye vermez. Isı camlı cam balkonu tercih ettikten sonrada kesinlikle perde kullanın ve güneş ışınını komple ortadan kaldırmış olursunuz. Düz cam balkonlar ile güneş proplemini ortadan kaldırmak için ise yine perde çekerek sorunu aşabilirsiniz ama ısıcamlı sistemler daha iyidir


 

CAM BALKON GÜNEŞİ ENGELLER Mİ

 

Cam balkonlar sadece tek başına güneşi engellemez. Bunun için perde kullanmalısınız. Cam balkonlar için tül perde değil güneşlik perde tercih ediniz. plise perdeler cam balkonlar için iyi bir çözümdür.

 

CAM BALKON NEDEN ZOR AÇILIP KAPANIR

 

Montajı düzgün yapılmadı terazisi yanlış alındıysa cam balkon açılıp kapanırken sürter. Ayrıca malzeme kötü isede cam balkon açılıp kapanmada zorluklar çıkarır. Bazı durumlarda ise cam balkon işçiliği güzel malzeme kaliteli olsada camlar zor açılıp kapanabilir bunun nedeni ise ufak bir ayarlama yapılması gerekir. Teker ayarlarının yapılması ile sorun halledilebilir. Normal şartlarda da her iki yıla bir teker ayarlarının yapılması gerekir.

 

CAM BALKON ANAHTARLI KİLİT SİSTEMİ

Cam balkonlarda çocuk güvenliği için anahtarlı kilit sistemi geliştirilmiştir. anahtar olmadan cam balkon açılmaz. Bu kilit ilave ücrete tabi olup lütfen fiyat isteyiniz.

ÇOCUKLARIN BALKONLARDAN SARKMAMASI İÇİN TAVSİYE

 

Alt çerçeveli cam balkon

balkonlarda korkuluk görevi üstlenir. çocukların balkonlardan sarkmasının önüne geçer. cam balkon takılacak zeminden 35 cm ile 70 cm arasında bir çerçeve yapılır bu çerçevenin de üstüne cam balkon montaj edilir. Böylelikle zeminden itibaren çerçeve onun üstünde de cam balkon olur. Çerçeve hareket etmez ve sabittir. Çocuklar bu çerçeve sayesinde balkonlardan sarkamaz.

 

 

 

 

 

 


BİLGİLENDİRME

 

 

USTA42 Evinizi Yenileriz. Panjur, Cam, Alüminyum, Duşakabin, Sineklik... Aklınızda Ne Varsa Usta42 Burada

ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER